Joodse gedeporteerden

 

begraafplaats

gedeporteerden struikelstenen fotogalerij

 

 

ppw.JPG (421637 bytes)  
 

De eerste lichting van Limburgse Joden die op 25-8-1942 op transport gingen naar Westerbork nadat ze door de politie waren gearresteerd of zich na oproep 'vrijwillig' hadden gemeld in het schoolgebouw aan de Prof. Pieter Willemsstraat.

Van de opgeroepen 159 Joden hebben zich er 95 gemeld.

Lijst van overdracht opgesteld door de Maastrichtse politie

 


Oproepkaart 25-08-1942

  
oproep3.jpg (275782 bytes)

  

   

gedeporteerde Joden van Maastricht, Amby en Heer

 

 

Lijst van Joodse gedeporteerden die woonachtig waren in Maastricht 1942-1943
(voor zover achterhaald)
                                                                                                                                                     X = link naar foto
 

alfabetisch op woonadres

           
 

Schaap - Canther,

Bina

Abtstraat 2, Godshuis

1865-1943

Sobibor 14 mei 1943

x

Hertog,

Herman

Achter het Vleeshuis 2

1907-1945

Gross-Rosen 07-02-1945

x

Hertog - Stern,

Irma

Achter het Vleeshuis 2

1909-1942

Auschwitz 31-08-1942

 

Neuburger,

Isaac

Achter het Vleeshuis 35

1896-1942

Auschwitz 18-08-1942

 

Herrmann,

Alexander

Achter het Vleeshuis 38

1865-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Hermann - Meijer,

Martha

Achter het Vleeshuis 38

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Herrmann,

Nathan

Achter het Vleeshuis 38

1903-1943

Bleichhammer 30-09-1943

 

Herrmann,

Arthur

Achter het Vleeshuis 38

1911-1943

Bleichhammer 30-09-1943

  Leefsma Leo Josef Achter het Vleeshuis 38 1920-1943 op transport 31-05-1943
 

Leiser,

Herman

Akerstr. 18

1893-1944

op transport 31-03-1944

 

Leiser - Meyer,

Bertha

Akerstr. 18

1898-1942

Auschwitz 07-09-1942

 

Leiser,

Erich

Akerstr. 18

1924-1943

Auschwiz 07-09-1942

 

Leiser,

Martha

Akerstr. 18

1925-1942

Auschwitz 07-09-1942

 

Leiser,

Ilse

Akerstr. 18

1927-1942

Auschwitz 07-09-1942

 

Markx,

Alexander

Akerstr. 18

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Markx - Leviticus,

Bertha

Akerstr. 18

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Gelder van,

Rudolf, L.

Alex. Battalaan 2b

1908-1944

Dachau  05-12-1944

 

Gelder van,

Werner Benno

Alex. Battalaan 2b

1909-1945

Beieren  04-05-1945

x

Salomon,

Marcus

Alex. Battalaan 45b

1898-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon - Benedictus,

Sophie

Alex. Battalaan 45b

1905-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon,

Bernard

Alex. Battalaan 45b

1929-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon,

Louis Joseph

Alex. Battalaan 45b

1935-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon,

Louis

Alex. Battalaan 74

1899-1942

Oud-Leusden  31-07-1942

 

Kelman - Nissenfeld,

Gretchen

Aylvalaan 20

1908-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Walthausen,

Alfred

Bassin 17

1895-?

plaats overlijden onbekend

 

Walthausen - Hellendall,

Rosa

Bassin 17

1871-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Cohn - Biesenthal,

Hedwig

Bergweg 37

1871-1943

Sobibor  28-05-1943

x

Devries,

Marcelle Ant.

Bosscherweg 185

1906-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Schepp,

Henri Salomon

Bourgognestr. 70

1864-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Schepp - Maisonpierre,

Eveline

Bourgognestr. 70

1869-1943

plaats?  11-04-1943

 

Horn - Schepp,

Esther

Bourgognestr. 70

1896-1944

Auschwitz   28-01-1944

 

Lieberman,

Baruch

Brandenburgerweg 16

1884-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Horwitz,

Leonard

Bredestr. 33

1864-1942

Maastricht  05-06-1942

 

Horwitz,

Salomon

Bredestr. 33

1903-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Hertog,

Kurt

Bredestr. 43

1917-1941

Mauthausen  17-09-1941

 

Winterfeld,

Jacob

Brusselsestr. 22

1908-?

plaats overlijden onbekend

x

Drielsma,

Albert

Brusselsestr. 43

1907-1944

Auschwitz  31-03-1944

x

Drielsma - Goldstein,

Sibilla

Brusselsestr. 43

1906-1943

Auschwitz  19-11-1943

 

Elekan,

Louis

Brusselsestr. 53a

1890-1942

Auschwitz  19-08-1942

x

Elekan - Wesly.

Sophie

Brusselsestr. 53a

1858-1943

Sobibor  30-04-1943

 

Mantz - Meyer,

H.

Brusselseweg 22

1866-1944

Auschwitz  30-10-1944

 

Thalheimer,

Max Arthur

Cannerplein 2a

1890-1944

Auschwitz  30-09-1944

 

Thalheimer,

Trude

Cannerplein 2a

1922-1945

op transport   28-02-1945

 

Schmidt,

Salomon

Capucijnenstr. 96

1892-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt - Schnitzer,

Pinie Gitel

Capucijnenstr. 96

1900-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt,

Maks

Capucijnenstr. 96

1923-1943

Auschwitz  30-04-1943

 

Schmidt,

Emiel

Capucijnenstr. 96

1924-1943

Auschwitz  30-11-1943

 

Schmidt,

Wita

Capucijnenstr. 96

1926-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt,

Erna

Capucijnenstr. 96

1928-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt,

David

Capucijnenstr. 96

1933-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Mainzer,

Ernst

Cortenstr. 4

1886-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Mainzer - Salomon,

Olga Marie

Cortenstr. 4

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Leeraar,

L�on

Coxstr 6

1874-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Leeraar - Schaap,

Marianne

Coxstr. 6

1890-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Winter, de

Moses

Dominikanerkerkstr. 3

1888-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Aleksandrowicz,

Claire

Franc. Romanusweg 38

1922-1942

Auschwitz  23-09-1942

 

Alexandrowicz -Groonheim,

Johanna

Franc. Romanusweg 38

1899-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Hartog-Moses,

Emma

Franc. Romanusweg 38

1886-1944

Auschwitz  30-10-1944

 

Krauzmann,

Salomon

Frankenstr. 200

1899-1943

Auschwitz  31-01-1943

 

Krauzmann - Chrzanowski,

Chana

Frankenstr. 200

1902-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Krauzmann,

Toni

Frankenstr. 200

1932-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Strumwasser,

Berisch

Frankenstr. 200

1896-1944

Auschwitz  31-07-1944

 

Strumwasser,

Samuel Wolf

Frankenstr. 200

1892-1943

K�nigsh�tte  30-09-1943

 

Sanders,

Jozef

Frankenstr. 55

1889-1942

Auschwitz  30-09-1942

 

Sanders - Leeraar,

Selma

Frankenstr. 55

1902-1943

Auschwitz  19-11-1943

 

Dreesde,

Jacob

Frankenstr. 55

1922-1944

plaats?  31-03-1944

 

Silber,

David

Glacisweg 2b

1890-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Silber - �hlbaum,

Ryfka D.

Glacisweg 2b

1890-1942

Auschwitz  23-11-1942

 

Silber,

Selman

Glacisweg 2b

1921-1943

Auschwitz  28-02-1943

 

Silber,

Wolf

Glacisweg 2b

1926-1943

Auschwitz  28-02-1943

 

Horwitz,

Sakomon Grote Gracht 36  

1903-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Horwitz - Spier van,

Sophie

Grote Gracht 36

1908-1943

Auschwitz  03-08-1943

  Horwitz,

Jacob

Grote Gracht 36

1930-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Horwitz,

Carolina

Grote Gracht 36

1939-1943

Auschwitz  03-08-1943

X

Moszkowicz,

Abraham

Grote Gracht 4

1902-1945

Ebensee  15-04-1945

X

Moszkowicz - Raab,

Feiga

Grote Gracht 4

1902-1942

Auschwitz  24-09-1942

X

Moszkowicz,

Helga

Grote Gracht 4

1930-1942

Auschwitz  24-09-1942

X

Moskowicz,

Joop

Grote Gracht 4

1940-1942

Auschwitz  24-09-1942

 

Isaack,

Ernst

Grote Gracht 43

1899-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Isaack-Jaegers,

Grete

Grote Gracht 43

1900-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Isaack,

Liselotte Irmg.

Grote Gracht 43

1925-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Schaap,

Isidore

Grote Staat 19

1894-1944

Auschwitz  08-04-1944

 

Schaap - Kamerling,

Frederika Rosa

Grote Staat 19

1894-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Vries de,

Nathan

Grote staat 63

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Vries, de - Hemelrijk,

Lea

Grote Staat 63

1893-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Vries, de

Jaap

Grote Staat 63

1927-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Herz,

Georg

Heerderweg 41

1871-1943

Theresienstadt 30-04-1943

 

Herz,

Emiel

Heerderweg 41

1900-1943

op transport  30-04-1943

 

Herz,

Joseph

Heerderweg 41

1901-1943

op transport  30-04-1943

 

Herz,

Sibilla

Heerderweg 41

1905-?

plaats overlijden onbekend

 

Jacobs,

David

Heerderweg 47b

1858-1942

Sobibor  14-05-1943

 

Jacobs,

Karl

Heerderweg 47b

1897-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs - Tobias,

Rosa

Heerderweg 47b

1904-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs,

Ingeborg

Heerderweg 47b

1926-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs,

Kurt Wolfgang

Heerderweg 47b

1928-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs,

Ursula

Heerderweg 47b

1938-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Willems - Heijmans,

Clara

Henri Goovaertsweg 3

1877-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Blitz,

Izaak David

Hertogsingel 62a

1891-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Beesman,

Mathilde Esther

Hoogbrugstr. 39

1884-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Beesman,

Irma Helene

Hoogbrugstr. 39

1886-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Dahl,

Karel

Hoogbrugstr. 39

1910-1945

Bad Warmbrunn 11-03-45

 

Gruner, gesch.Goldschmidt,

Else Caroline

Jekerweg 66

1906-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Goldschmidt,

Ruth Betty

Jekerweg 66

1933-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Gr�ner

Louis Eugen

Jekerweg 66

1879-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Gr�ner,

Walter

Jekerweg 66

1907-1943

op transport  30-04-1943

 

Sternveld,

Isaak

Kapoenstr. 8

1861-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Leraar,

Jacob

Kesselkade 54

1871-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Korn - Leeraar,

Emma

Kesselkade 54

1904-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Korn - Nissenfeld,

Gitel

Kesselkade 54

1885-1942

Auschwitz  15-12-1942

 

Korn,

Leo

Kesselkade 54

1912-1944

Auschwitz  31-03-1944

 

Korn,

Michael Awrun

Kesselkade 54

1939-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Andr�,

Bertha

Kleine Stokstr. 1

1886-1942

Auschwitz 31-08-1942

 

Os,

Maria

Kleine Stokstr. 1

1925-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Os-Andr�,

Johanna

Kleine Stokstr. 1

1885-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Os,

Simon

Kleine Stokstr. 1

1919-1943

op transport  30-04-1943

x

Wajnkowski,

Bernhard

Kleine Stokstr. 1

1902-1943

Auschwitz  31-08-1943

X

Wajnkowaki - Piotrkowski,

Sura Frajda

Kleine Stokstr. 1

1908-1943

Auschwitz 03-09-1943

x

Wajnkowski,

Harald

Kleine Stokstr. 1

1930-1943

Auschwitz  03-09-1943

x

Wajnkowski,

Iza

Kleine Stokstr. 1

1938-1943

Auschwitz  03-09-1943

x

Wesly-Kahn,

Jennie

Kon. Clovisstr. 16a

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

x

Goldschmidt,

Seligman

Kon. Clovisstr. 16a

1878-1943

Sobibor  23-07-1943

x

Goldschmidt - Seliger,

Auguste

Kon. Clovisstr. 16a

1881-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Wijngaard,

Gustaaf

Kon. Clovisstr. 49

1897-1942

Auschwitz  18-08-1942

x

Wesly,

Leon

Kon. Clovisstr. 49

1939-1944

Auschwitz  11-02-1944

 

Wolf,

Hugo

Kon. Clovisstr. 57b

1881-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Piller,

David

Kon. Clovisstr. 57b

1904-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Piller-Polak,

Carolina Annie

Kon. Clovisstr. 57b

1910-1943

Auschwitz  23-09-1943

x

Piller,

Bernard Henri

Kon. Clovisstr. 57b

1932-1943

Auschwitz  23-09-1943

x

Piller,

Henri Samuel

Kon. Clovisstr. 57b

1935-1943

Auschwitz  23-09-1943

 

Sandhaus,

Arnold

Kon. Clovisstr. 57b

1900-1945

Ebensee  03-03-1945

 

Hertog - Herz,

Adelheid

Kon. Clovisstr. 60b

1872-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Hertog - Alexander,

Greta

Kon. Clovisstr. 60b

1913-1943

Sobibo r 09-07-1943

 

Holl�nder,

Benjamin

Kon. Clovisstr. 84

1859-1944

Auschwitz  08-04-1944

 

Holl�nder,

Frieda

Kon. Clovisstr. 84

1898-1943

Sobibor  09-07-1943

x

Vries de,

Isidore

Koningsplein 20b

1896-1943

Auschwitz  31-07-1943

x

Vries, de - Fortuin,

Mies

Koningsplein 20b

1898-1943

Auschwitz  31-07-1943

x

Vries de,

Bep Sonja

Koningsplein 20b

1924-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

K�rner,

Ilse

Lage Kanaaldijk 8

1922-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Kahn,

David Leo

Lenculenstr. 9

1923-1942

Auschwitz  14-08-1942

 

Muijsson - Gazan,

Sophia Clara

Lyonnetstr. 3

1905-1942

Auschwitz  31-10-1942

  Pach, Wolf Lyonnetstr. 9 1900-1943 Auschwitz  15-01-1943
  Pach - Beem van, Mathilde Lyonnetstr. 9  1893-1942 onbekend  26-09-1942
x L�wenstein, Abraham Maastr. Brugstr. 31  1870-1943 Sobibor  23-07-1943
x L�wenstein - Katz, Hannchen Maastr. Brugstr. 31  1870-1943 Sobibor  23-07-1943
x

L�wenstein,

Martha

Maastr. Brugstr. 31

1900-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Bloemendaal,

Benjamin

Maastr. Grachtstr. 29

1867-1941

Maastricht  07-04-1941

 

Bloemendaal - Markus,

Julia

Maastr. Grachtstr. 29

1871-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Spier van,

Meijer

Maastr. Heidenstr. 3

1903-1942

Spytkowice  07-12-1942

 

Spier van,

Izaac

Maastr. Heidenstr. 3

1925-1942

Spytkowice  31-12-1942

 

Kochmann,

Kurt Egon

Mergelweg 129

1890-1944

plaats?  22-04-1944

 

Kochmann-Gross,

Frieda

Mergelweg 129

1908-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Kochmann,

Horst Wolfgang

Mergelweg 129

1912-1943

Blechhammer  31-10-1943

x

Levie,

Abraham

Mergelweg 135

1887-1944

Auschwitz  22-05-1944

 

Lipschits - Walvis,

Marianna

Mergelweg 135

1899-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

Lipschits,

Mozes

Mergelweg 135

1901-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

Lipschits,

Alexander Jacob

Mergelweg 135

1926-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

Spielmann,

Sender

Notgerusweg 16

1905-1942

Auschwitz  31-08-1942

  Spielmann-Hudes, Helena Notgerusweg 16   1905-?  
  Spielmann, Bernhard Notgerusweg 16   1932-?  
  Spielmann, Nathan Notgerusweg 16   1934-?  
  Spielmann, ?erme Notgerusweg 16   1936-?  
  Spielmann, Edith Notgerusweg 16   1942-?  
 

Spielmann,

Mirl

Notgerusweg 16

1911-1942

Auschwitz  31-08-1942

x

Horn,

Sylvain

Observantenweg 13

1883-1942

Auschwitz  31-08-1942

x

Horn - Wijngaard,

Flora

Observantenweg 13

1883-1942

Auschwitz  31-08-1942

x

Horn,

Annie

Observantenweg 13

1920-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Silbermann,

Arnold

Papenweg 1

1901-1945

Langenbielau  27-03-1945

 

Levin,

Alfred

Papenweg 39a

1877-1943

Groningen  04-06-1943

 

Levin - L�wenstein,

Regina

Papenweg 39a

1876-1943

Westerbork  11-06-1943

 

Zander,

Albert

Papenweg 50

1896-1943

op transport  30-04-1943

 

Zander - Samuel,

Else

Papenweg 50

1898-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Vredenburg,

Abraham

Pater Lemmensstr. 1a

1872-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Vredenburg - Polak,

Saartje

Pater Lemmensstr. 1a

1885-1043

Sobibor  14-05-1943

 

Kaufmann,

Jacob

Pater Lemmensstr. 13

1892-1943

Auschwitz  24-09-1943

 

Kaufmann - Strauss,

Paula

Pater Lemmensstr. 13

1898-1943

Auschwitz  24-09-1943

 

Kaufmann,

Inge

Pater Lemmensstr. 13

1928-1943

Auschwitz  24-09-1943

 

Polak,

Elias

Platielstr.14

1899-1942

Mauthausen  23-11-1942

 

S�skind,

Meta Prins

Prins Bisschopsingel 25

1888-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Wijngaard - S�skind,

Lili

Prins Bisschopsingel 25

1888-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Wijngaard,

Maurice

Raamstr. 50

1873-1943

Sobibor  05-03-1943

 

Wijngaard,

Michel

Raamstr. 50

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Gold,

Izek

Rechtstr. 35

1895-1942

Auschwitz  18-08-1942

x

Gold,

Sigmund

Rechtstr. 35

1927-1945

op transport  02-05-1945

 

Sch�ngross,

Samuel Isak

Rechtstr. 47

1886-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Sch�ngross - Pariser,

Pessel

Rechtstr. 47

1887-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Glattstein,

Isak

Rechtstr. 47

1910-1945

Auschwitz  20-03-1945

 

Fr�nkel,

Hieronymus

Rechtstr. 60

1895-1942

Auschwitz  02-09-1942

 

Vries de,

Simon

Scharnerweg 123

1864-1943

Sobibor  21-05-1943

x

Butterteig,

Nachmann

Scharnerweg 57

1889-1943

Auschwitz  26-02-1943

x

Butterteig - Klotz,

Frimet

Scharnerweg 57

1899-1943

Auschwitz  26-02-1943

x

Butterteig,

Jozef

Scharnerweg 57

1935-1943

Auschwitz  26-02-1943

  Friedmann Chaim Scharnerweg 147a 1885-1942 Auschwitz  05-11-1942
  Friedmann - Strumwasser, Rosa Scharnerweg 147a 1884-1942 Auschwitz  05-11-1942
 

F�rszt - Pinzewska,

Helene

Spoorweglaan 1

1900-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Lehman,

Felix

Spoorweglaan 1

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Lehmann - Salomon,

Flora

Spoorweglaan 1

1894-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Lehmann,

Gertrud

Spoorweglaan 1

1924-1942

Auschwitz  18-09-1942

 

Lehmann,

Hildegard

Spoorweglaan 1

1921-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Pinczowski,

Helena Martha

Spoorweglaan 1

1925-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Winter de,

Mozes

St. Amorsplein 14

1888-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Soesman,

Karel

St. Hubertuslaan 49a

1881-1943

Auschwitz  17-09-1943

 

Soesman-Pool,

Anna

St. Hubertuslaan 49a

1878-1943

Auschwitz  17-09-1943

 

Jacobson,

Herman

St. Maartenslaan 21

1886-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Boekbinder,

Isaac Saloman

St. Nicolaasstr. 10b

1873-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Boekbinder - Frenkel,

Emma

St. Nicolaasstr. 10b

1873-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Herzberg,

Mozes

St. Nicolaasstr. 54

1897-1942

Auschwitz  15-12-1942

 

Herzberg - Ginsberg,

Sisel

St. Nicolaasstr. 54

1898-1942

Auchwitz  14-09-1942

 

Floersheim,

Jeanne Ren�e

St. Pieterskade 15

1900-1842

Auschwitz  31-08-1942

 

Landau,

Levi

St. Pieterstr. 2

1874-1942

plaats?  04-03-1942

 

Landau - Salberg,

Lina

St. Pieterstr. 2

1881-1942

Brussel  25-05-1943

 

Schachmann - Bettman,

Emma

Statensingel 154b

1878-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Tobias,

Erich

Statensingel 154b

1898-1945

Gross-Rosen  27-05-1945

 

Rosenfeld,

Menachem F.

Statensingel 193

1864-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Rosenbund - Tausk,

Paula

Statensingel 193

1871-1943

Westerbork  26-06-1943

 

Rosenbund,

Vallij

Statensingel 193

1904-1943

Sobibor  21-05-1943

x

Hertzdahl,

Victor

Stationsstr. 31

1887-1942

Auschwitz  07-09-1942

x

Haguenauer - Karels,

Carolina

Stenenbrug 5

1871-1943

Auschwitz  30-09-1943

x

Salomon,

Leonard

Stenenbrug 5

1903-1943

Sobibor  07-05-1943

 

Nussbaum,

Marcus

Tongerseplein 19a

1869-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Nussbaum - Goldschmidt,

Hanchen

Tongerseplein 19a

1873-1943

Sobibor  23-07-1943

x

Gobes,

Louis

Tongerseplein 19a

1910-1943

Warschau  31-12-1943

 

Gobes - Nussbaum,

Frederike

Tongerseplein 19a

1908-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Gobes,

Elisabeth

Tongerseplein 19a

1936-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Gobes,

Emanuel

Tongerseplein 19a

1939-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Beer, de

Elizi�r

Tongersestr. 76b

1896-1943

Auschwitz  03-08-1943

x

Goldschmidt - Seliger,

Eleonore

Wijcker Brugstr. 51

1875-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Beretz,

Ernst

Wijcker Brugstr. 56

1898-1943

Midden Europa 31-01-1943

 

Fortuin,

Jacob

Wijcker Smedenstr. 11

1869-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Fortuin - Hellendall,

Rosa

Wijcker Smedenstr. 11

1872-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Hellendall,

Leonie

Wijcker Smedenstr. 11

1884-1944

Auschwitz  28-01-1944

  Wesly, Henry Wijcker Smedenstr. 11 1869-1942 Auschwitz  06-11-1942
 

Wesly - Hellendall,

Emelie

Wijcker Smedenstr. 11

1875-1943

Sobibor  16-07-1943

 

Kreindler,

Meier

Wilhelminasingel 31b *)

1904-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Kreindler - Ziegenlaub,

Malka

Wilhelminasingel 31b

1904-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Kreindler,

Stella

Wilhelminasingel 31b

1937-1943

Sobibor  21-05-1943

  Cohen, Eduard Wilhelminasingel 40 1913-1943 Sobibor  28-05-1943
  Cohen - Vries de, Golina Wilhelminasingel 40 1916-1943 Sobibor  28-05-1943
  Cohen, Betty Wilhelminasingel 40 1943-1943 Sobibor  28-05-1943
 

Br�nn, (of Brin)

Hermina

Wilhelminasingel 53

1921-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Br�nn, (of Brin)

Rosa

Wilhelminasingel 53

1922-1942

Auschwitz  01-10-1942

  Rosenthal, L. Wilhelminasingel 73 1905-1943 Sobibor  13-07-1943
 

Kirchheimer, 

Simon

Wilhelminasingel 88

1882-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kirchheimer - L�wenthal,

Jeanette J.J.

Wilhelminasingel 88

1884-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kirchheimer,

Rut

Wilhelminasingel 88

1918-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kirchheimer,

Jozef

Wilhelminasingel 88

1933-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kozenicki,

Joseph

Wilhelminasingel 88

1901-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Kozenick - Fessel,

Neche

Wilhelminasingel 88

1907-1943

Sobibor  23-07-1943

x

Kozenicki,

Esther

Wilhelminasingel 88

1928-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Kozenicki,

Felix

Wilhelminasingel 88

1931-1943

Sobibor  23-07-1943

  Goldsteen Frederik Wilhelminasingel 92 1918-1942 Auschwitz  15-08-1942
x

Karels,

Max

Wolfstr. 12

1891-1942

Auschwitz  05-11-1942

x

Karels - Herz,

Pauline

Wolfstr. 12

1896-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Karels,

Julien

Wolfstr. 12

1921-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Karels,

Robert Louis

Wolfstr. 12

1922-1943

Auschwitz  20-02-1943

x

Karels,

Louis

Zakstr. 6

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942


    *)  Wilhelminasingel heette toen Wyckersingel
 
     

gegevens o.a. uit deportatie Maastrichtse Joden

 

Holocaustmonument Maastrichtse gedeporteerden
 

 

Lijst van Joodse gedeporteerden die woonachtig waren in het vroegere Amby van 1942-1943
(voor zover bekend)
 

alfabetisch op woonadres

 
 

Zeligman,

Jacob

Ambyerstr. 34*)

1899-1942

Auschwitz  01-10-1942

Zeligman - Wajnkwoski,

Fanni

Ambyerstr. 34

1898-1942

Auschwitz  01-10-1942

Zeligman,

Isabella

Ambyerstr. 34

1939-1942

Auschwitz  01-10-1942

x

Davids,

Emil Isak

Ambyerstr. 36

1874-1943

Auschwitz  23-07-1943

x

Davids - Dannenbaum,

Sophie Julie

Ambyerstr. 36

1881-1943

Sobibor  28-05-1943

x

Kaufmann - Davids,

Betty

Ambyerstr. 36

1909-1942

Auschwitz  30-08-1942

Gellert,

Osias Pinkas

Ambyerstr. 38

1920-1943

Sobibor  02-07-1943

Winterfeld, Jacob Ambyerstr. 52 1908-1944 Monowicz 30-06-1944

Cyncynatus,

David

Ambyerstr. 56

1890-1943

Sobibor  28-05-1943

Cyncynatus - Aronovskaite,

Rajna

Ambyerstr. 56

1907-1943

Sobibor  28-05-1943

Cyncynatus,

Jenny

Ambyerstr. 56

1938-1943

Sobibor  28-05-1943

x

Daniels,

Sally

Ambyerstr. 56

1889-1943

Auschwitz  19-02-1943

Rosenzweig,

Abraham

Ambyerstr. 58

1901-1942

Westerbork  11-9-1942

Horschowski,

Mozes Mechel

Ambyerstr. 63

1905-1944

Mechelen  01-01-1944

Horschowski - Felder,

Lea

Ambyerstr. 63

1904-1944

Mechelen  01-01-1944

Kaczor,

Isaac

Ambyerstr. 68

1898-1943

Sakrau  28-02-1943

Kaczor - Schubert,

Scheindel

Ambyerstr. 68

1895-1942

Auschwitz  31-08-1942

K�febaum,

Israel

Ambyerstr. 68

1896-1943

Auschwitz  31-01-1943

K�febaum - Schubert,

Toni

Ambyerstr. 68

1899-1942

Auschwitz  01-10-1942

Gl�ser,

Heinrich

Ambyerstr. 71

1921-1942

Auschwitz  19-08-1942

Horschowski,

Hersch

Bergerstr. 47

1903-1945

Gross Rosen  7-2-1945

Horschowski - Willner,

Esther

Bergerstr. 47

1900-1942

Auschwitz  31-08-1942

Horschowski,

Jetchen

Bergerstr. 47

1933-1942

Auschwitz  31-08-1942

Horschowski,

Abraham Marcus

Bergerstr. 47

1938-1942

Auschwitz  31-08-1942

x Kaufmann - Dani�ls Paula Longinastr. 67*) 1879-1943 Sobibor  02-07-1943
 *) Ambyerstraat Zuid heette in 1942 Hoofdstraat en Longinastraat was toen de Kloosterstraat
 

gegevens uit  https://www.blikopdewereld.nl/geschiedenis/vervolging-joden/provincie-limburg/1097-joodse-slachtoffers-2e-wo-gemeente-amby
 

    

 

Lijst van Joodse en Sinti gedeporteerden die woonachtig waren in het vroegere Heer van 1942 
(voor zover bekend)
 
 

alfabetisch op woonadres

 

Gl�ser,

Symche

Akersteenweg 5

1897-1943

Sobibor  28-05-1943

Brzeziner,

Szlama

Akersteenweg 21

1897-1943

Auschwitz  28-02-1943

Brzeziner - Fajga,

Golda

Akersteenweg 21

1900-1942

Auschwitz  23-11-1942

Brzeziner,

Adele

Akersteenweg 21

1923-1942

Auschwitz  31-08-1942

Brzeziner,

Erna

Akersteenweg 21

1924-1942

Auschwitz  31-08-1942

Brzeziner,

Fritz

Akersteenweg 21

1927-1943

Auschwitz  28-02-1943

Rimini,

Jechi�l

Emmastraat 4

1898-1943

Auschwitz  28-02-1943

Rimini - Wijnschenk,

Lea

Emmastraat 4

1898-1942

Auschwitz  23-11-1942

Rimini,

Emmanuel

Emmastraat 4

1927-1943

Auschwitz  28-02-1943

Rimini,

Max Josua

Emmastraat 4

1928-1942

Auschwitz  23-11-1942

Rimini,

Maurits  Alex

Emmastraat 4

1928-1942

Auschwitz  23-11-1942

Rimini,

Sal Bernard

Emmastraat 4

1935-1942

Auschwitz  23-11-1942

Salomon,

Gustav

M.A. de Ruyterstr 1*)

1908-1942

Auschwitz 30-09-1942

Salomon - Bl�ggel

onbekend

M.A. de Ruyterstr 1

1912-

onbekend

Velleman,

Levie

Mockstraat 10

1906-1942

Auschwitz  14-08-1942

Velleman, Coenraad Mockstraat 10   onbekend onbekend
Velleman, Maurits Mockstraat 10   1907-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman - Cordoza, Rebecca Mockstraat 10   1909-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman, Esther Mockstraat 10   1935-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman, Marianna Mockstraat 10   1936-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman, Clara Mockstraat 10 1939-1943 Sobibor  02-07-1943
Oppenheimer, Ad�le Mockstraat 10   1933- onbekend
Oppenheimer, Leon Mockstraat 10   1933- onbekend

Altman,

Wigdor

Mockstraat 11

1889-1942

Auschwitz  31-08- 1942

Altman-Klotz,

Mala

Mockstraat 11

1887-1942

Auschwitz  31-08-1942

Sandhaus,

Arnold

Scharn 5 *)

1900-1945

Ebensee  03-03-1945

Sandhaus - Hoffnung,

Johanna

Scharn 5

1900-

onbekend

Sluis van der,

Simon

Scharn 7

1904-1943

Auschwitz  ...-02-1943

Sluis van der - Hartogs,

Diena

Scharn 7

1910-1943

Auschwitz  26-02-1943

Sluis van der,

Emmanuel

Scharn 7

1930-1943

Auschwitz  27-02-1943

Sluis van der,

Hedwig

Scharn 7

1934-1943

Auschwitz  27-02-1943

Wynhausen,

Julius

Scharn 12

1873-1943

Sobibor  14 05-1943

Wynhausen - Gottschalk,

Selma

Scharn 12

1885-1943

Sobibor  14-05-1943

Wijnhausen,

Bertha

Scharn 12

1870-1943

Sobibor  21-05-1943

*) Michiel de Ruyterstraat was toen de nieuwe naam van de Wilhelminastraat 
    en Scharn was wat nu de Wethouder van Caldenborghlaan heet
  

      gegevens uit  https://www.blikopdewereld.nl/geschiedenis/vervolging-joden/provincie-limburg/1099-joodse-slachtoffers-2e-wo-gemeente-heer
 


begraafplaats

gedeporteerden struikelstenen fotogalerij